השלבים בהגשת תביעת רשלנות רפואית

מטופל אשר נפגע עקב טיפול רפואי רשלני שקיבל על ידי עוסק במקצוע רפואי ו/או פרא-רפואי, רשאי להגיש תביעת רשלנות רפואית בגין נזקי הגוף שנגרמו לו בעקבות הטיפול הרשלני שקיבל. על מנת לזכות בתביעת רשלנות רפואית צריכים להתקיים מספר תנאים כשהתנאי המהותי ביותר אותו צריך להוכיח הנפגע הינו קיומו של קשר סיבתי בין הפרת חובת הזהירות של הגורם שנגדו נטענת טענת הרשלנות, לבין נזקי הגוף שנגרמו לו.

מהם הצעדים המתבקשים בטרם הגשת תביעה ברשלנות רפואית? על מנת לבחון את הנזקים ואת קיומו של הקשר הסיבתי עורך הדין יאסוף את התיעוד הרפואי מהמוסדות הרפואיים שמחויבים על פי חוק לספק העתק צילומי ממנו, וכן יפנה את הנפגע להיבדק על ידי רופא מומחה בתחום הרלוונטי שיכתוב בעבורו חוות דעת רפואית שתוגש לבית המשפט, במצורף לכתב התביעה. לחוות הדעת  של המומחה יש משקל בקביעת בית המשפט האם ניתן טיפול סביר או שמא ניתן טיפול שאינו עומד ברמה המקצועית הנדרשת. מכאן, קיימת חשיבות רבה לקיומה של חוות דעת רפואית מקצועית מטעם מומחה שבהעדרה, סיכויי הצלחת התביעה יהיו נמוכים וסבירות גבוהה כי התביעה אף תידחה על ידי בית המשפט.

תביעת רשלנות רפואית

באילו תחומים ניתן להגיש תביעה ברשלנות רפואית? ניתן לבחון הגשת תביעת רשלנות רפואית בתחומים רבים, כגון: ניתוחים פלסטיים ואחרים, הריון ולידה, איחור וליקוי באבחון, שיתוק מוחין, טיפולי שיניים ועוד. חשוב להבין כי לא כל טעות מצדיקה הגשת תביעה ברשלנות רפואית לכן, במידה וקיים ספק מומלץ להתייעץ עם עורך דין הבקיא בתחום הרשלנות הרפואית, שיבחן את המקרה ויצביע על היתכנות וסיכויי הצלחת התביעה תוך קבלת פיצויים מרביים בצידה.

נושא ההתיישנות בתביעות רשלנות רפואית הוא מורכב ויש לבחון כל מקרה לגופו, היות וישנם אירועים מסוימים המנתקים את מרוץ ההתיישנות. היה ותקופת ההתיישנות חולפת אזי, בד"כ, לא ניתן יהיה לתבוע ולכן קיימת חשיבות רבה בהגשת התביעה במועד, בטרם חלוף תקופת ההתיישנות.

משרדו של עו"ד זריהן פועל כ"משרד בוטיק" המעניק שירות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר, בליווי אישי וצמוד לאורך כל ניהול התביעה. עו"ד זריהן מקיים שיתוף פעולה מול רופאים מומחים המנוסים בכתיבת חוות דעת רפואיות בעבור תובעים.

יודגש כי הגשת תביעה בתחום רשלנות רפואית הינה מורכבת ולעיתים סבוכה ולכן, מחייבת התייעצות עם עורך דין רשלנות רפואית היכול לשלב באופן מושכל בין עולם התוכן המשפטי לבין זה הרפואי.

נפגעת בגלל מקרה רשלנות רפואית? נגרם לך או למי מקרובייך נזק?

הנך מוזמן לתאם פגישת ייעוץ עם עו"ד אילן זריהן, ללא כל התחייבות, צור קשר: לחץ כאן

 

ניתן לקרוא גם:

רשלנות רפואית בניתוח פלסטי ואסתטי

לידת ילד עם שיתוק מוחין – האם עילה לתביעת רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בטיפולי שיניים

רשלנות רפואית בלידה – שיתוק על שם ארב

רשלנות רפואית באבחון – איחור באבחון שבץ מוחי

רשלנות רפואית בלידה – אי אבחון ספינה ביפידה