סיפורי הצלחה של המשרד בתחום רשלנות רפואית ונזקי גוף

בתמצית, להלן מספר סיפורי הצלחה לאחרונה של משרד עורך דין אילן זריהן:

תביעת רשלנות רפואית


עורך דין אילן זריהן הגיש תביעה בבית משפט השלום בירושלים כנגד בית חולים בירושלים בעילה של רשלנות רפואית בטיפול בפג. הפג נולד על גבול החיות בשבוע 24 ועוד 4 ימים אולם לא קיבל טיפול רפואי אלא רק לאחר כ- 5 שעות מלידתו, למרות שסימניו החיוניים בסמוך ללידה היו תקינים לחלוטין. העדר טיפול למשך זמן ממושך גרם לאבדן חלון הזדמנויות בו ניתן היה לייתן סיכוי לפג לשרוד ואפילו לגדול באופן בריא וללא כל פגם. הפג נפטר בחלוף כחודשיים מיום הלידה. התביעה הסתיימה בפשרה לשביעות רצון התובעת.


תביעה שהוגשה על ידי עו”ד אילן זריהן לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד עקב רשלנות רפואית באבחון אפיגלוטיטיס אצל קטין בן 15 שביקר עם הוריו במיון בית החולים ושוחרר, למרות תסמינים שהעידו מפורשות על אבחנה זו. הטיפול הרפואי הרשלני ושחרורו לביתו, ללא אבחנה וטיפול מתאימים, גרמו לכך שבמבחן התוצאה מצבו של הקטין החמיר והתדרדר עד לכדי אשפוזו בטיפול נמרץ ופטירתו בטרם עת. התביעה הסתיימה עם פיצוי לשביעות רצון הורי הקטין.


צעירה שחלתה בעברה בסרטן המלנומה, נרפאה, אולם בחלוף השנים הסרטן הופיע שוב בגופה, כשהאבחון בוצע באיחור, בשלב מפושט וגרורתי עד לכדי פטירתה בטרם עת. בבירור נסיבות העניין נראה כי קופת החולים התרשלה בביצוע המעקב אחריה, למרות היות הצעירה בקבוצת סיכון להישנות המחלה בגופה, אגב היסטוריה רפואית אישית והיותה עם שומות בלתי סדירות בגופה. הפרקטיקה חייבה מעקב עיתי ושיטתי, דבר שלא בוצע בעניינה לרבות לא נמסר לה המידע הרלוונטי שחשוב שתכיר ותדע אודות מעקב זה. התביעה הוגשה על ידי עורך דין אילן זריהן לבית משפט השלום בראשון לציון והסתיימה לשביעות רצון משפחת המנוחה.


עורך הדין אילן זריהן הגיש תביעת רשלנות רפואית בהריון בגין רשלנות רפואית באבחון ובאי מניעת לידה מוקדמת. בחוות הדעת שצורפו לכתב התביעה נקבע כי רופא הנשים של קופת החולים התרשל בכך שבהיות אימה של התובעת בשבוע 31 להיריון פנתה אליו במסגרת מעקב הריונה בתלונות חוזרות על כאבי בטן ודימום לדני אלא שלא עברה בירור מתאים ולא נידון הסיכון המוגבר ללידה מוקדמת. אימה של התובעת הגיעה ביוזמתה ובתהליך של לידה מתקדמת לבית החולים כשבשלב מתקדם שכזה לא ניכרה השפעתם המיטיבה של הטיפול הטוקוליטי והטיפול בסטרואידים להבשלת מערכות העובר. תביעת הרשלנות הרפואית הוגשה לבית המשפט המחוזי והסתיימה בסכום גבוה מאוד לשביעות רצון הוריה אפוטרופסיה של הנפגעת.


חבות מעבידים – רשלנות מעסיק

עובדת במחסן נפגעה ממלגזה ועקב כך הוגשה תביעה נזיקית שהצליחה והסתיימה בפיצוי משמעותי לניזוקה.


ביטוח לאומי – תאונות עבודה

אחות מוסמכת מדריכה בטיפת חלב זכתה להכרה כנפגעת עבודה עקב צרידות כרונית שנוצרה אצלה במהלך עיסוקה רב השנים בהדרכה.


משרד הביטחון קצין תגמולים

קצינה שהשתחררה משירות הוכרה עקב חבלה בברכה במהלך ביצוע תרגיל, עקב שירותה הצבאי. זכתה ל-10% נכות צמיתה רטרואקטיבית.