טיפים לבחירת עורך דין בתחום רשלנות רפואית

קיימת חשיבות רבה בבחירת עורך הדין שינהל את ההליך המשפטי שכן, סיכויי הצלחת ההליך תלויים בכך רבות וחבל שבמהלך ו/או בסוף ההליך ייאלץ הלקוח להיווכח בכך על בשרו, בדיעבד.

להלן, על קצה במזלג, מספר טיפים היכולים לכוון ולסייע בבחירת שירותיו של עורך דין בתחום רשלנות רפואית ונזקי גוף :

  1. חשוב לבחור עורך דין בעל ניסיון ומקצועי, המקפיד להתעדכן מעת לעת בספרות/חקיקה/פסיקה הרלוונטיים לתחום העיסוק. עורך דין מעודכן אשר מקפיד על עניין זה שומר על מקצועיותו ועל יכולתו לנווט את ההליך המשפטי, באופן מושכל, מול הצד שכנגד ומול בית המשפט.
  2. אין עדיפות לגודל קרי, לא תמיד משרדים גדולים המשופעים בעורכי דין ומתמחים ואף כאלה המציגים חזות שכזו, בהכרח בעלי יכולת ללוות את עניינו של הלקוח באופן אישי ומקצועי; כל שכן, כאשר עוסקים בתחום של רשלנות רפואית ונזקי גוף, תחום מורכב ומיוחד במומחיותו.
  3. התחום מורכב מאוד ומחייב הבנה כוללת ואינטגרציה בין ידע משפטי לרפואי ולכן, חשוב שעורך הדין יהיה בקיא דיו בעולם תוכן זה כדי שהדבר יסייע בהבנת התיק כאשר הוא מוצג בפני עורך הדין לראשונה, יסייע בממשק ובשיח מול המומחים הרפואיים, יסייע בעת חקירות עדים ומומחים רפואיים וכו’.
  4. מומלץ לבחון האם עורך הדין שעוסק בתחום מייצג תובעים או נתבעים, זאת על מנת למנוע ניגוד עניינים אפשרי.
  5. “הזול עולה יקר” משמע, עורך דין בתחום רשלנות רפואית אשר מציע שירותיו במחירים מוזלים, משמעותית מתחת לסטנדרט המקובל ונהוג בתחום, “רק כדי למשוך את הלקוח”, בדרך כלל מחפה על דברים אחרים ולכן מומלץ לנקוט משנה זהירות בעניין ולא להתפתות.
  6. כימיה אשר נוצרת בפגישה הראשונה בין הלקוח לעורך הדין מהווה אינדיקציה אינטואיטיבית, במרבית המקרים, שאין לה תחליף.
  7. אמינות, שיח בגובה העיניים, שיתוף ומתן תחושה שכל לקוח הוא VIP הזכאי לקבל שירות מיטבי ואיכותי, צריכים להיות אבני היסוד בשיתוף הפעולה בין עורך דין ללקוחו, משלב החתימה על הסכם הייצוג ולאורך כל ההליך המשפטי.
  8. מומלץ לבקש פרטים אודות לקוחות עימם ניתן לשוחח ולקבל מידע אודות תפקודו של עורך הדין בניהול עניינם. כמובן שמסירת המידע תתבצע רק לאחר קבלת אישורם של הלקוחות לכך.

יובהר, באמור לעיל, אין מדובר בטיפים מחייבים אלא בגדר המלצות שגם הן אינן מהוות תחליף לשיקול דעת והיגיון בריא.

לייעוץ, ניתן ליצור קשר מול עורך דין בתחום רשלנות רפואית ונזקי גוף : לחץ כאן