עורך דין רשלנות רפואית בתל אביב

עורך דין רשלנות רפואית בתל אביב

נושא הרשלנות הרפואית הינו סבוך ומורכב במיוחד, ולכן מצריך ידע מקצועי והבנה משפטית בתחום. רשלנות רפואית היא חלק מעבירת הרשלנות הקבועה בדיני הנזיקין, כאשר השוני בינה לבין תביעת רשלנות רגילה הוא הגורם הרשלני שביצע את הנזק. בתביעת רשלנות גורם הנזק יכול להיות כל אדם מן השורה, ואילו ברשלנות רפואית המעשה נוגע לכל גוף או גורם בעל סמכות רפואית שבגלל שירות רפואי רשלני שהוא העניק, נגרם נזק ממשי למטופל.

במאמר הבא נציג מספר מקרים נפוצים של רשלנות רפואית, עליהם מומלץ להתייעץ עם עורך דין רשלנות רפואית בטרם הגשת התביעה לבית המשפט.

רשלנות רפואית במהלך ניתוח פלסטי

המראה החיצוני חשוב לכל אחד, מכיוון שהרושם הראשוני על אדם זר נובע מאיך שהוא נראה. משום כך, אנשים רבים בוחרים לפנות אל טיפולי אסתטיים שונים כדי להילחם בפגמים קוסמטיים חיצוניים הנובעים מגיל, מזג אוויר, חבלות, מחלות ועוד. כיום ניתן למצוא פתרון קוסמטי לכל פגם חיצוני כמו קמטים, עודף שומן, אקנה או מראה לא סימטרי של חלקים שונים בפנים באמצעות ניתוחים פלסטיים.

כיוון שניתוח פלסטי כולל פרוצדורה רפואית, זוהי פעולה בעלת סיכון מסוים עבור המטופל. משום כך, על ה רופא המנתח לעדכן את המטופל בכל הסיכונים והסיבוכים האפשריים כתוצאה מההליך הרפואי, ולקבל את הסכמתו בכתב לביצוע הניתוח. 

נהוג לחשוב כי הליך קוסמטי אינו מסוכן כמו הליך כירורגי פנימי לדוגמה, מכיוון שלרוב אין סיכון ממשי לסכנת חיים עבור המטופל. אך למרות זאת יש לזכור כי נזק בניתוח קוסמטי עלול לפגוע בנפשו של המטופל, מכיוון שכתוצאה מהרשלנות המראה החיצוני שלו נפגע וכך גם דימויו ובטחונו העצמי. רופא שאינו נוהג באופן מקצועי ומסתיר או פועל באופן רשלני בכל שלבי הניתוח, הוא רופא שיש לתבוע בגין רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית בלידה

לידה היא דבר מרגש ומיוחד בכל פעם מחדש, אך גם בעלת סיכונים וסיבוכים משמעותיים עבור האם וגם עבור העובר שברחמה. כאשר אישה הרה מגיעה לבית החולים כדי ללדת, הצוות הרפואי שמטפל בה מוכרח להיות מנוסה וקשוב במיוחד מרגע קבלתה במיון ועד לידת העובר. 

למרות שלידה היא דבר טבעי, עלולים לצוץ אינספור בעיות במהלכה שאותן צוות המיילדות והרופאים צריכים למנוע בהקדם האפשרי. כל אישה שנמצאת בשלבי צירים מתקדמים צריכה להיות מחוברת למוניטור העוקב אחר המדדים שלה וגם של העובר, חוסר ניטור או מעקב אחר מדדים אלו נחשב כמעשה רשלני מצד הצוות הרפואי מכיוון שהמדדים מעניקים מידע קריטי בנוגע לבריאות האם והעובר. כך לדוגמה יכול להתרחש מצב של לידה שקטה כיוון שלא זוהה בזמן כי העובר מצוי במצוקה, ויש צורך לבצע ניתוח קיסרי באופן דחוף.

רשלנות רפואית באבחון

לעיתים תביעת הרשלנות הרפואית יכולה להיות בגלל חוסר אבחון נכון ומקצועי מצד הגורם הרפואי, ולא בהכרח בגלל פעולה או מעשה רשלני ופזיז שהוא ביצע כמו במהלך ניתוח או מתן מרשם תרופתי. כל מטפל המעניק שירות רפואי מחויב להעניק למטופל את הטיפול הטוב ביותר, תוך שמירה על רמת זהירות סבירה ככל הניתן. לכן במקרים של שגיאה או איחור באבחון רפואי שגרם לנזק בריאותי למטופל, יש עילה מבוססת להגשת תביעת רשלנות רפואית בגין אבחון רשלני ולא מקצועי. 

מהו תפקידו של עורך דין רשלנות רפואית

עורך דין המומחה בתחום הרשלנות הרפואית יידע כיצד לבנות תיק תביעה מוצק ומבוסס, הכולל את כל הטיעונים הרלוונטיים וחוות הדעת הרפואיות עליהן בית המשפט מסתמך במתן ההכרעה. בדרך הזו ניתן להעלות את סיכויי הצלחת התביעה ולקבל את הפיצויים המתאימים, זאת כדי שתהליך ההתמודדות עם הנזק שנגרם יהיה פשוט יותר למטופל ולכל משפחתו.